K2 Zeppelin 2008

K2 Zeppelin 2008

Postby pow » Sun Oct 14, 2012 5:29 pm

K2 Zeppelin 2008

K2 Zeppelin 2008 - 158 см

В момента карам един модел на K2 Zeppelin, който се води един от най-успешните им модели. За това той е правен под това име цели 13 години.

От начало бях доста скептичен на думите написат по-горе от мен но през изминалия сезон се убедих, че сноуборда закупен от мен е доста интересен.

Това е последния модел на К2, който е с формата - кембър. Аз никога не съм бил добър карач и като видях дъската с колко по-малък нос се уплаши(до сега бях карал по-широки дъски). Но явно този нос и въобще цялата форма на дъската я прави доста маневрена.

Тази година за първи път влязах в няколко улея на Боровец и дъската показа маневреността си.
Дъската притежава:

Shape: Directional-twin
Effective edge: [158cm] 1244mm
Waist width: [158cm] 25.1cm
Sidecut radius: [158cm] 8.13m
Stance width: 158cm] 53.3cm (21in)
Stance setback: 1.9cm (0.75in)
Core material: WH4 (wood with Honeykomb technology)
Base: Sintered 4000
Rider Weight: [158cm] 130-210lb;
Recommended Use: All-mountain freestyle, freeride

Дъската я дават между All-mountain-freestyle, но според мен тя е точно таква, когато карача е малко по-тежък. Нещото което най-харесах на тази дъска е че след скок не се огъва толкова колкото една по freestyle насочена дъска(сигурно дъските се огъват заради килограмите ми)

Старата ми дъска беше по-към freestyle и с по-голяма скорост, чуставх вибрациите и, а с тази дъска няма такива вибрации.

Миналия сезон на Боровец(2010/2011), имаше моменти с малко повече сняг, но дъската не се представи много добре може причината да идва от моите кила(тогава беше натрупало към 40см съвсем нов снях, и малко потъвах), все пак човек не може да очаква универсална дъска дори и тя да е от добрите модели на марката.

Основните заключения, коит мога да направя, като вземете предвид, че не съм професионалист - дъскта е много маневрена, но ако има 40 см-тров сняг трябва да смените позицията на краката си, за да може да изнесете назад центъра на тежестта или трябва да вземете сноуборд с една идея по-дълаг да можете да изпитате удоволствието на пресния сняг.

Друго решение е някой рокър, но като цяло моделите с рокър са по-широки и сигурно, ще изчезне маневреността(освен ако не вземете някоя модел за freestyle с rocker) а тази дъска я притежава

Ето как изглежда сноуборда ми:

Image

Видях, че новия модел е с бамбук!!!
Не знам дали дъските с бамбук биха дали по-голям поп, но ще видим:)
pow

Re: K2 Zeppelin 2008

Postby pow » Thu Jan 09, 2014 10:00 am

Смених през тази година стария K2 Zeppelin с новия K2 Slayblade 20104, който имам системата "lifted".
Системата много прилича на другите, така наречени комбо ситеми, но самия "Camber" e много изнесен в двете части на дъската, като дъската запазва flat line форма:

Image

http://k2snowboarding.com/snowboards/slayblade

Ще пиша по късно, мнението ми:)
pow

Return to Тест