GNU Carbon Credit 2012/13

GNU Carbon Credit 2012/13

Postby surr3a1 » Tue Nov 12, 2013 9:45 pm

Здравейте,

Искам да направя малко ревю на този борд след един сезон каране.

Пред това имах Nidecker Target 09 борд, който ми беше първият. Карам от 5 сезона и този, който предстои ще ми е 6ти.

На стария борд карах добре без да правя някакви номера от сорта на олита, 180 и прочее. С него и не обичах да влизам в пудрата особено, защото ми потъваше и трябваше да се потрудя повече от необходимото, за да го извадя. Лично по моя преценка, това не е фън. Предпочитах да се спускам с голяма скорост (по-голяма от на повечето скиори).

В началото на миналия сезон реших, че е време за промяна и искам борд от висок клас. Исках да пробвам от "къдравите" бордове и от "бананите".

Карах с байндинги Drake Super Sport - уникални!

С GNU-то всичко е различно.

Чувстваш се в пъти по сигурен върху снега, това вероятно е в основата на всичко.

С него не се подхлъзваш на леда, много лесено се завива и усилието, което се прилага, за да стане това е много по-малко.

С него започнах да се опитвам да скачам и за миналия сезон, от който го имам изоставих опитите и направо си започнах да скачам от всичко живо, което е поне малко по-високо.

С него и карах истински в пудра и той-вървеше без да ми се криви межу краката (по надлъжната си ос). И беше както трябва да е. И исках още!

С няколко думи ако трябва да обобща... много стабилен и даващ чувство за сигурност. Не те е страх на лед. Много добре движи в пудрата като не затъва и не се криви между краката.
Можеш да го караш бързо, да правиш номера или да режеш пудрата.

Дали е добър или не... това го решете вие,
но мен ме направи поне два пъти по-добър и то в рамките на един сезон.

Поздрави!

Факти:
--------
дължина: 150см
тегло: ??
настройка на автоматите: 21 преден и 3 заден

Видео: тук

И малко снимки

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Last edited by surr3a1 on Wed Nov 13, 2013 1:05 pm, edited 1 time in total.
surr3a1

Re: GNU Carbon Credit 2012/13

Postby cinnamon » Wed Nov 13, 2013 12:01 pm

Благодаря за споделения опит!

Искам да те питам няколко неща. Каква дължина е дъската ти? Питам те, за да мога да направя съпоставка с твърдостта й.
Тъй като съм си харесала два модела на GNU, единият e BTX, а другият C3 BTX, второто нещо, което искам да те питам е: въпреки BTX формата на твоята дъска (която според мен не е предвидена толкова за агресивно каране), чувстваш ли се достатъчно стабилен на писта с по-висока скорост? На пудра би трябвало да се държи перфектно. Но на писта?
cinnamon

Postby surr3a1 » Wed Nov 13, 2013 12:47 pm

Здравей,

Цвета на дъската е според размера. Аз съм го написал ревюто малко скрито :).

Според картинката с размерите можеш да направиш съпоставката, че оранжевия е 150см.

Реално по сайтове и ревюта го дават да е със средна твърдост.

Аз както казах имам много голям афинитет към бързото каране и вдигам доста сериозни скорости от порядъка на 65-70км/ч.

Не съм усещал напрежение или несигурност и аз го оттдавам на точно тази твърдост на борда, която за скокчета и прочее бих предпочел да е една идея по-мека.

Не мисля, че ще имаш каквито и да било проблеми, а вдигаш ли такава скорост - би трябвало да имаш достатъчно опит и да не прекантиш инцидентно :D .

П.С.

Не трябва в никакъв случай читателя да забравя, че борда прави това, което му се подава като команди от каращия. Тези команди се предават от автоматите. Ако не са на подходящото ниво, никога няма да можете да карате така както ви се иска. Винаги ще ви се струва, че борда е 1-2 идеи назад в реакцията или е завил 5 градуса по-малко от това, което сте му задали.
surr3a1

Postby cinnamon » Wed Nov 13, 2013 2:07 pm

Абе, видях за цвета, но рещих да попитам за по-сигурно. :)
В таблиците на GNU го дават 4,5 твърдост, което е добре, да.

Твойте скорости не съм ги стигала. Старата ми дъска за сегашните ми цели вече хич не е подходяща. Не смея да карам по-бързо с нея, защото от един момент нататък става на кашкавал, хаха. И точно т'ва ми е идеята - с новата да успея да дръпна напред, сега съм зациклила на едно ниво и почти няма развитие. Но да, разбира се, както казващ - каращият е най-главният елемент. :)
cinnamon

Postby surr3a1 » Wed Nov 13, 2013 6:29 pm

Здравей,

По повод на бързото каране съм писал отговор в най-големия форум за сноуборд тук.

Можеш да прочетеш ако имаш желание. Ако ти помогне по някакъв начин ще съм радостен.

Поздрави!
surr3a1

Postby cinnamon » Mon Nov 18, 2013 7:37 pm

Еех, благодаря за линка. Полезна е темичката, да :)
cinnamon

Postby mitak » Thu Jun 19, 2014 9:45 am

:arrow:
Момчета, виждам, че хвалите тази дъкса но аз хич не съм доволен от нея. Карах я този сезон и не мога да почуствам. Magne-то се усеща но само това.
Дъската си е доста бърза но не мисля, че е достатачно повратлива за мен. Ако имам възможност, ще пробвам по-висок клас дъска:)

Аз карах 159-ка и може самия размер да е по-твърд от другите размери!!!
mitak

Return to Тест