CAPITA BSOD15/16

CAPITA BSOD15/16

Postby botio » Fri Jul 24, 2015 3:46 pm

В началото искам да изкажа големите си благодарности към SnowArea, че ми предостави изключителната възможност да се докосна до тези страхотни дъски- BSOD и OUTSIDERS -толкова рано преди още дори да има и намек за новия сезон.
И тъй като сезона още е далече този пост е по скоро първи впечатления отколкото тест.
Ще започна с легендата на CAPITA а именно BLACK SNOWBOARD OF DEATH. От създаването на фирмата през 2000та година това е дъската с която стартират бизнеса си(първата им произведена дъска всъщност се казва The Kevin Jones black snowboard of death, в някоя друга тема бих написал и историята как всичко е започнало). Първо ще започна със това, че дъската е ALL TERRAIN FREESTYLE DIRECTIONAL TWIN, ще рече, че трябва да може да се ползва навсякъде, но според мен Street, Jib сесиите трябва да се изключат. Формите са изключително елегантни с много плавни преминавания между радиусите на сайдкъта, носът е по широк от опашката с почти сантиметър и като го добавим към това,че стенса е дръпнат към опашката с 3см. става ясно, че иде реч за каране на скорост с максимална стабилност на писта или извън нея. Camber профилът също е много интересен като се редуват от зад на пред Flat,зад задния автомат,Camber межди краката и Roker напред, цялата тази поредица завършва от едната и другата страна с така наречения FlatKick който също е много добър за дълбок сняг но и дава допълнителна стабилност при приземяване. Интересно е и това, че има осезаема разлика в твърдостта на дъската по зони, отзад е значително по твърда, по каталог твърдостта е 7 от 10 но според мен като цяло е малко по мека с една идея.Базата на тази ракета е най-висок клас, последно поколение-Wax Infused Rotation Omega Speed Base- със неизменната графика на запазената им марка, Merchant of death или MOD за по кратко.За последно малко данни за това което не се вижда-Сърцевина hover/core комбинация от ленти (а не летви както обикновенно)дърво пауловния и топола , изключително лека и здрава комбинация- Dynaweave Fiberglass Configuration, три пласта под сърцевината разположени под 45градуса и два пласта над нея под 90градуса един спрямо друг-4 x 30mm Nano Carbon Boosters, по двойки разположени от носа и опашката до малко зад инсъртите за автоматите. Накрая ще завърша с графиките, мистериозно зелено и черно за фон а върху тях със златни щампи изобразен прободен от стрели орел и лозунгът на революцията-liberté égalité fraternité ou la mort-Свобода,Равенство,Братство или смърт- мисля, че няма какво повече да допълня освен
-------VIVA REVOLUTION-----
Image
Image
botio

Return to Тест